вівторок, 1 грудня 2015 р.

Нові незвідані бібліотеки


 А знаєте, де побували наприкінці тижня невтомні мандрівники-бібліотекарі? Ми їздили в гості до сусідів, в польські містечка Ланьцут і Санок Підкарпатського воєводства. "Транскордонні діалоги про читання", - так називався наш професійний візит в публічні бібліотеки цих міст, який ми організували в рамках програми партнерства "Україна - Польща: книжковий міст". І діалог справді відбувся. Діалог, екскурсії, інтерв’ю, і десятки запитань: "А як у вас? А ви так робите? А що, якщо нам…"
...Спробуємо описати все по порядку. Приємно, що разом з нами була начальник управління культури Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало, що додало професійному візиту особливої ваги. У міській публічній бібліотеці м. Ланьцут на нас вже чекали: директор Малгожата Соньска, яка провела екскурсію всіма відділами бібліотеки, а місцеве телебачення взяло інтерв’ю у організатора поїздки Лариси Лугової та Мирослави Туркало.
А далі екскурсії - в замок-музей Любомирських і Потоцьких (будівля замку перебуває у центрі чудового парку, де вільно можна відпочити, погуляти, насолодитися королівським спокоєм у 21 столітті),палацову оранжерею орхідей (де вдихнули аромат екзотичних орхідей, які цілий рік, незалежно від пори року, цвітуть),


в каретний двір (де зберігається найбагатша колекція кінних екіпажів у Європі). Ланьцутський замок пишається однією з найбільших замкових бібліотек Польщі: тут зберігаються близько 22 тис. томів, її ми також відвідали. Фотографування, нажаль, було заборонене, тому дивіться фото тут. Після екскурсії ми знову повернулися до бібліотеки, де і відбулися наші професійні діалоги. Ми дізналися про культурні та освітні проекти бібліотеки, були вражені величезною бібліографічною, краєзнавчою роботою польських колег, ну уявіть собі: бібліотека маленького 18 - тисячного містечка, гарна, сучасна, простора, 40 (!) комп'ютерів, електронні каталоги, виставки картин, наповнена новими книжками і читачами. До речі, річне відвідування бібліотеки, яке фіксує електронний лічильник - біля 80 тисяч відвідувачів. Тобто десь по 350 читачів щодня. Погодьтеся, для бібліотеки такого невеликого містечка - це круто!


Своє ми також показали: Лариса Лугова розповіла про проектну діяльність Львівської обласної бібліотеки для дітей, Олена Кремньова представила наш новий міжнародний проект,а далі відбулося жваве обговорення питань, пов'язаних з ситуацією бібліотек і читання в Україні та Польщі. Атмосфера була настільки дружньою, що ми не хотіли залишати цю чудову затишну бібліотеку та її господарів, з якими встигли подружитися і домовитися про співпрацю,


але попереду нас чекали нові бібліотечні відкриття. Хочете знати які?
Про це в наступному репортажі. 

Немає коментарів:

Дописати коментар