неділя, 28 квітня 2013 р.

Слідство ведуть... бібліотекарі (Майже за Мареком Краєвським)

Батярсько-бандитський Львів 30-х років минулого століття... Звучать хіти того часу "Тілько у Львові", "Файдулі, файдулі..." 
Гурт молодих людей (юні актори театральної студії "Чарівна скринька") розігрує сценку і співає улюблену "Францішку"... 
Ні-ні, це аж ніяк не ностальгія за тими роками. Це початок зустрічі у проекті "Літературна кава по-львівськи" з відомим польським письменником, майстром ретро-детективів Мареком Краєвським, який приїхав до нашого міста саме з цією метою - зустрітися у нашій бібліотеці зі своїми шанувальниками.
Ведуча Людмила Пуляєва 
почала зустріч так, як починаються детективи Краєвського - оголосила місце і час події. "Ставний чоловік середнього зросту, середнього віку вийшов з Креденс Кафе і порямував до памятника Данилу Галицькому... Коли мужчина зайшов до брами старої кам'яниці на вулиці Винниченка, 1, його охопило дивне передчуття чогось невідомого і, можливо, небезпечного. Але пан навіть не підозрював, що він сам став небезпечним. Особливо небезпечним… письменником. Небезпека полягає в тому, що на його романи «присідають», як на наркотик. І такі «книгозалежні»  чекали на нього у старій кам`яниці на вулиці Винниченка у Львівській обласній бібліотеці для дітей, аби вчинити йому допит із пристрастю, так як це майстерно робить комісар Едвард Попельський - один з його літературних дітей..."
Впродовж "допиту з пристрастю" наш гість дотепно й відверто відповідав на запитання і зізнався, що був заскочений таким несподіваним початком нашого заходу. 
Разом з паном Краєвським прийшов Анатолій Івченко - головний редактор видавництва "Урбіно", в якому побачили світ україномовні версії романів польського письменника, аби виконувати роль перекладача. Проте з перших хвилин зустрічі з'ясувалося, що пан Марек прекрасно розуміє українську, а усі присутні - польську. Пан Анатолій інколи доповнював відповіді нашого гостя чи тлумачив деякі незрозумілі слова.
Крім запитань бібліотекарів, у залі виявилося чимало тих, хто б хотів також з'ясувати деякі деталі. Прозвучала навіть фраза однієї з "фанаток" Краєвського: "Сьогодні збулася моя найзаповітніша мрія - побачити живого Марека Краєвського..."


Після зустрічі "краєвськозалежні" вишикувалися у чергу за книгами улюбленого автора і за його автографами.


...І, лише коли усі охочі отримали жадані книги з автографами, з улюбленим письменником отримали змогу сфотографуватися і самі бібліотекарі...




1 коментар:

  1. Зустрічі із цікавими людьми та ще й з львівською кавою! Що може бути краще?!

    ВідповістиВидалити